Tipy na výlet:

Chlum u Křemže je malá jihočeská vesnička vesnička asi 20 km jihozapadně od Českých Budějovic.

V okolí se můžete zajít podívat  například na Kleť nejvyšší horu Blanského lesa. Komu se nebude chtít šlapat do kopce pěšmo tak se může svézt lanovkou. Když už budete nahoře bylo by škoda nenavšívit rozhlednu a hvězdárnu.

Komu se nebude chtít šlapat do kopce  a na lanovce se mu dělá špatně, může se zajít podívat na zříceninu středověkého hradu Dívčí kámen či na keltské Opidum.

Otrlejší jedinci si mohou zapůjčit ve Vyšším Brodě raft nebo loď a vyrazit na Vltavu. Méně otrlí a loděchtiví mohou vyrazit na Lipno, kde se mohou projet parníkem nebo se vykoupat. Pláží je kolem jezera nespočet.

 Ve vzdálenosti 18 km je krásné město Český Krumlov jehož  historické  jádro je zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.V zámecké zahradě českokrumlovského zámku doporučujeme navštívit představení Jihočeského divadla na světově proslulém otáčivém hledišti

Od nás to nemáte daleko ani na  zámek Hluboká nad Vltavou, kde se můžete pokochat windsorskou gotikou nebo zajít do podhradí a navštívit tam zoologickou zahradu.

Milovníci zimních sportů jisté rádi využijí skiarelál Kramolín nebo mohou vyrazit na běžkách do krásné zimní přírody kolem Kletě.

Zpět na hlavní stránku